Leading Manufacturer of pvc braided hose pipe machine and soft pvc braided hose pipe plant from New Delhi.
₹ 2750000 / Set Get Latest Price
| Hose Material | Soft PVC |
| Hose Diameter Range | 12–40 mm |
| Plant Capacity | 60–90 kg/hr |
| Machine Type | PVC Braided hose pipe machine |
| Braiding Carrier | 48 Carrier |
| Automation Grade | Semi Automatic, Semi automatic |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Country of Origin | Made In India |
| Brand | Shivraj |
₹ 2600000 / Set Get Latest Price
| Hose Material | Soft PVC |
| Hose Diameter Range | 12–40 mm |
| Plant Capacity | 60–90 kg/hr |
| Machine Type | PVC Braided hose pipe making plant |
| Automation Grade | Semi automatic, Semi Automatic |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Country of Origin | Made In India |
| Production Capacity(kg/hr) | 100 |
Shekhar (CEO)
Shiv Raj Engineering Works
Plot No. 118, Pocket N1, Sector 5, Bawana Industrial Area, power plant back side
New Delhi - 110039, Delhi, India