Our product range includes a wide range of pvc transparent double coating garden pipe machine, shiv raj make pvc transperent garden pipe machine and shiv kumar make pvc garden pipe machine.
₹ 1550000 / Set Get Latest Price
| Pipe Material | Soft PVC |
| Capacity | 250 kg/hr |
| Production Capacity | 120–150 kg/hr |
| Pipe Diameter Range | 16–50 mm |
| Machine Type | Pipe Extrusion Machine |
| Hydraulic Press Machine Voltage | 415 V |
| Brand | Shiv Raj |
| Power Consumption | 50 kW |
₹ 1450000 / Piece Get Latest Price
| Pipe Material | Soft PVC |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Production Capacity | 120–150 kg/hr |
| Pipe Diameter Range | 16–50 mm |
| Machine Type | PVC Garden pipe machine |
| Automation Grade | Semi Automatic |
Soft PVC garden pipe machine
.
₹ 1700000 / Piece Get Latest Price
| Pipe Material | Soft PVC |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Production Capacity | 90–120 kg/hr |
| Pipe Diameter Range | 16–50 mm |
| Machine Type | PVC GARDEN PIPE MACHINE |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made In India |
| I Deal In | New Only |
| Production Capacity(kg/hr) | 100 |
Shekhar (CEO)
Shiv Raj Engineering Works
Plot No. 118, Pocket N1, Sector 5, Bawana Industrial Area, power plant back side
New Delhi - 110039, Delhi, India