Our product range includes a wide range of pvc transparent garden pipe machine and pvc garden pipe machine.
₹ 1350000 / Set Get Latest Price
| Pipe Material | Soft PVC |
| Production Capacity | 120–150 kg/hr |
| Pipe Diameter Range | 16–50 mm |
| Machine Type | Transparent Garden Pipe Machine |
| Hydraulic Press Machine Voltage | 415 V |
| Brand | Shiv Raj |
| Power Consumption | 50 kW |
Minimum order quantity: 1 Set
Shiv Raj Engineering Works are engaged in manufacturing, wholesaling and trading of PVC Pipe Making Machine, Plastic Dana Making Machine, Extruder Machine, Heavy Duty Mixer Grinder, PVC Cutter Grinder, PVC Pipe Take Up Machine and PVC Pipe Plant.
₹ 1650000 / Piece Get Latest Price
| Pipe Material | Soft PVC |
| Production Capacity | 90–120 kg/hr |
| Pipe Diameter Range | 5-40mm |
| Wall Type | Double Layer |
| Screw Diameter | 90mm |
| Automation Grade | Semi Automatic |
PVC GARDEN PIPE MACHINE
Shekhar (CEO)
Shiv Raj Engineering Works
Plot No. 118, Pocket N1, Sector 5, Bawana Industrial Area, power plant back side
New Delhi - 110039, Delhi, India