Our product range includes a wide range of pvc suction pipe making machine.
₹ 1700000 / Set Get Latest Price
| Hose Material | Soft PVC |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Hose Diameter Range | 32–100 mm |
| Plant Capacity | 90–120 kg/hr |
| Machine Type | Suction Pipe Making Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Soft Single Screw Dia | 50/65 |
| Soft L D Ratio | 65 |
| Single Screw Dia | 50 |
| Hydraulic Press Machine Voltage | 415 V |
| Brand | Shiv Raj |
Shiv Raj Engineering Works are engaged in manufacturing, wholesaling and trading of PVC Pipe Making Machine, Plastic Dana Making Machine, Extruder Machine, Heavy Duty Mixer Grinder, PVC Cutter Grinder, PVC Pipe Take Up Machine and PVC Pipe Plant.
Shekhar (CEO)
Shiv Raj Engineering Works
Plot No. 118, Pocket N1, Sector 5, Bawana Industrial Area, power plant back side
New Delhi - 110039, Delhi, India