Machinery and plant
₹ 1650000 / Piece Get Latest Price
| Pipe Material | Soft PVC |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Production Capacity | 120–150 kg/hr |
| Pipe Diameter Range | 16–50 mm |
| Automation Grade | Semi Automatic |
PVC transparent Garden pipe machine best Making pipe machine Shiv Raj engineering works
₹ 1300000 / Set Get Latest Price
| Pipe Material | Soft PVC |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Production Capacity | 90–120 kg/hr |
| Pipe Diameter Range | Custom |
| Machine Type | Pipe Bevelling Machine |
| Wall Type | Double Layer |
| Screw Diameter | Custom |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Pipe Application | Garden |
| Cooling Method | Water Bath |
| Country Of Origin | Made In India |
| Brand | Shiv Raj |
| Power Consumption | 40 kW |
| Voltage | 315 V |
Minimum order quantity: 1 Set
Shekhar (CEO)
Shiv Raj Engineering Works
Plot No. 118, Pocket N1, Sector 5, Bawana Industrial Area, power plant back side
New Delhi - 110039, Delhi, India