Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer shiv kumar make pvc braided hose pipe machine, pvc braider stand machine, pvc braided hose pipe machine and pvc garden pipe making machine.
₹ 2700000 / Set Get Latest Price
| Hose Material | Soft PVC |
| Hose Diameter Range | 12–40 mm |
| Plant Capacity | 60–90 kg/hr |
| Machine Type | PVC Braided hose pipe machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Production Capacity(kg/hr) | 100 |
₹ 650000 / Piece Get Latest Price
| Hose Material | Soft PVC |
| Hose Diameter Range | 12–40 mm |
| Plant Capacity | 120–150 kg/hr |
| Machine Type | Braider Stand Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Type | Stand Machine |
| Brand | Shiv Raj |
| Material | SS |
₹ 2850000 / Piece Get Latest Price
| Hose Material | Soft PVC |
| Hose Diameter Range | 12–40 mm |
| Plant Capacity | 60–90 kg/hr |
| Machine Type | Braided Hose Pipe Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 150 kg/hr |
| Frequency | 60 Hz |
| Hydraulic Press Machine Voltage | 220 V |
| Brand | Shiv Raj |
| Body Material | MS,SS |
₹ 1550000 / Set Get Latest Price
| Pipe Material | Soft PVC |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Production Capacity | 90–120 kg/hr |
| Pipe Diameter Range | 16–50 mm |
| Automation Grade | Manual |
| Country of Origin | Made In India |
| Brand | Shivraj |
| Usage | PVC Garden Pipe Making |
Minimum order quantity: 1 Set
PVC garden pipe machine
High capacity 60 kg chlorinated paraffin
Best quality PVC Garden pipe machine
Shekhar (CEO)
Shiv Raj Engineering Works
Plot No. 118, Pocket N1, Sector 5, Bawana Industrial Area, power plant back side
New Delhi - 110039, Delhi, India