Providing you the best range of pvc double coating garden pipe machine with effective & timely delivery.
₹ 1700000 / Piece Get Latest Price
| Pipe Material | Soft PVC |
| Production Capacity | 90–120 kg/hr |
| Pipe Diameter Range | 16–50 mm |
| Wall Type | Double Layer |
| Screw Diameter | 55 mm |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Brand | SHIV RAJ |
| Size | 1/2 inch |
| Pipe Application | Garden |
| Cooling Method | Water Bath |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Shekhar (CEO)
Shiv Raj Engineering Works
Plot No. 118, Pocket N1, Sector 5, Bawana Industrial Area, power plant back side
New Delhi - 110039, Delhi, India